החלפת צילינדר

הועלה על ינואר 6, 2014 | 0 תגובות

עשה זאת בעצמך – החלפת צילינדר

התקשר היום 052-2555212 לחברת לוק סטאר להחלפת צילינדר בשירות עד 25 דקות בבית הלקוח.

הצילינדר הביתי הוא זה השומר עלינו מפני גניבות ופריצות לא רצויות, כמו גם חדירות לתחום פרטי או נזק לרכוש. כיום ניתן למצוא מגוון עצום של סוגי מנעולים שונים המיועדים למטרות מגוונות ולמספר רב של מגזרים. המנעולים השונים מיוצרים על פי דרישות ייחודיות של כל אחד מהמגזרים. כך ניתן למצוא מנעולים המיועדים למגזרים הציבוריים ומנעולים המיועדים לבתים פרטיים, מערכות מנעולים מתקדמות לחברות גדולות ועוד. על מנת להעניק לעצמכם את רמת המיגון המקסימלית בבית ישנו צורך בהתאמה אישית של צילינדר ומנעול העונים על צרכיכם הייחודיים.

הזמנת מנעולן באופן מיוחד על מנת להתקין מנעול חדש או צילינדר בדלת יכולה להגיע  לעיתים לעלות של אלפי שקלים. את הסכום המושקע בהתקנת המנעול על ידי איש מקצוע ניתן לחסוך על ידי התקנה עצמית של הצילינדר הרצוי לכם ועל פי התאמה לדלת הייחודית בביתכם. ישנם מספר מקרים בהם קיים צורך בהחלפת צילינדר: אובדן או גניבה של הצילינדר הישן, כאשר נכנסים לדירה חדשה, בעקבות שחיקה ובלאי של צילינדר וכן לצורך שדרוג ושיפור של הצילינדר הקיים. הרכבה של צילינדר אינה פעולה קשה ומצריכה מעקב אחר השלבים הבאים:

    1. פירוק ידית פנימית – יש לשחרר את הברגים המחזיקים את הידית ולהוציאה מהדלת. כמו כן יש לשחרר את לוחיות המגן המקיפות את הידית על ידי שחרור הברגים עם מברג.
    2. פירוק הצילינדר – בדופן הפנימית של הדלת תמצאו חמישה ברגים. ראשית יש לשחרר את הבורג האמצעי מתוך החמישה. מאחורי חור המנעול ישנה לוחית מתכת המוחזקת על ידי אומים, לוחית זו ניתן לפרק באמצעות בוקסה מתאימה.
    3. בשלב זה ניתן לשחרר את הלוחית ואת הצילינדר עצמו.
    4. את הצילינדר החדש משחילים כאשר גלגלי השיניים של הצילינדר מקבילים לגלגלי השיניים במנעול. את כל החלקים שפורקו קודם לכן יש להרכיב מחדש בסדר הפוך. חשוב לוודא כי המפתח פותח וסוגר את הדלת כהלכה משני צידיה.

כפי שניתן לראות, החלפת צילינדר אינה כוללת מאמצים ואינה מצריכה ניסיון רב שנים. יחד עם זאת חשוב ביותר להקפיד על דיוק בפעולות השונות על מנת להגיע לתוצאה משביעת רצון.

צילינדר

(Commons: GNU Free Documentation License, (version 1.2
Zylindeset, מנעול צילינדר; מקור תמונה [http://he.wikipedia.org/wiki/קובץ:Zylinderset.jpg]